Hovězí usně, které používáme, nesou certifikát Pelle al vegetale. To zaručuje, že se jedná o kůži činěnou rostlinnými činidly přírodně, bez použití chromu a s maximálním ohledem na životní prostředí. Useň se vyrobena v nejlepších koželužnách v Toskánsku a je výhradně sekundárním produktem masného průmyslu. Zároveň i my naprosto minimalizujeme při výrobě odpad. Snažíme se využít tento materiál až do posledního kousku. Proto sortiment doplňujeme také o drobnosti jako jsou náramky, klíčenky, organizéry kabelů...Nejmenší odřezky končí jako minivizitka.

  Naše opasky a kabelky zákazníci nosí dlouhá léta. Jejich životnost je v porovnání s náhražkami přírodního materiálu nesrovnatelná. Nevolte opasek z nadnárodního řetězce, vyrobený z nekvalitní usně nebo koženky /tzv. ekokůže/, který vydrží jednu sezónu. Volte kvalitu a lokální výrobu.

  Dřevěné a nerezové doplňky na kabelky a peněženky pochází z místních a spřátelených firem. Opaskové přezky jsou nejčastěji italské produkce, známé jejich designem a trvanlivostí.