Jak správně změřit obvod pasu?

Ideální je měřit krejčovským metrem. Pokud nemáte, stačí kousek provázku, který pak přeměříte.

Nejvíce záleží na místě, kde budete opasek nosit. Pokud preferujete bokové kalhoty nebo naopak vysoko v pase položené, je to ve výsledku rozdíl. Oblečte oděv nebo kalhoty a metr nebo šňůrku přiložte tam, kde chcete opasek nosit. Můžete také změřit svůj starý opasek. Ten měříme vždy od začátku spony /hrotu/ po nejpoužívanější dírku. Pokud chcete objednat opasek tajně, je to nejjednodušší způsob. Měřte nejvíc používanou dírku jako prostřední.

Správná délka opasku je důležitá. Pokud je opasek příliš dlouhý, bude mít přesah příliš dlouhý, zavazí a nevypadá pěkně. Naopak zapnutí na poslední dírku působí dojmem, že už je nám opasek krátký. Optimální je, když špička opasku přesahuje po zapnutí váš obvod přibližně o 17 cm.

Opasek má dvě délky :

  • celková délka opasku
  • obvod pasu

Jako celkovou délku bereme délku kožené části opasku se sponou /po špičku hrotu/. Délka zvaná obvod pasu je taková, která je mezi začátkem spony a prostřední dírkou opasku a odpovídá vaší naměřené míře.

U opasků šíře 3-4cm je prostřední dírka třetí /celkem 5 dírek/.

U úzkých opasků /šíře 1,5-2,5cm/, které dámy často nosí v pase, ale i níže položené, je čtvrtá dírka prostřední, dírek je celkem 7. Je to také optimální místo, kde opasek zapínat. Obvod pasu se zadává při objednání opasku.  

Při měření dodržujte pár jednoduchých pravidel:

  • Metr byste měli mít po celém obvodu těla ve stejné výšce.
  • Neměl by být nikde přetočený ani zkroucený.
  • Důležité je, abyste metr příliš neutahovali nebo nenapínali.
  • Měli byste také stát rovně, nezatahovat břicho a přirozeně dýchat.

Špatná míra není důvodem k reklamaci.

 

Žádná položka